👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت سوء رفتار در خانواده

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت سوء رفتار در خانواده

پاورپوینت سوء رفتار در خانواده در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات

22

حجم

0/208 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت سوء رفتار در خانواده در 22 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptx

سوء رفتار در خانواده  Abuse

سوء رفتار یعنی انجام یا مسامحه در انجام هر عملی که منجر به صدمه رساندن به فرد و ایجاد مشکلات بهداشتی گردد. بنابراین سهل انگاری ، بهره برداری ، پرخاشگری ، عمل خارج از نزاکت ، بی احترامی و یا هر عملی که منجر به جراحت یا صدمه شود سوء رفتار نامیده می شود.

واژه سوء رفتار بصورت وسیعی در جوامع شنیده می شود و بد رفتاری و فراموش کردن ، کتک زدن زنان وبی اعتنایی نسبت به سالمندان مثالهایی از سوء رفتار در خانواده می شود.

سوء رفتار در خانواده نتایج جسمی و روانی به دنبال دارد و باعث نقصان در رشدو تکامل خانواده می شود .

سوء رفتار نسبت به همسر

بد رفتاری زوجها ، در ابتدا یک مشکل اجتماعی می باشد که نیاز به توج دارد .در گذشته این مشکل عموماً بصورت سرپوشیده باقی می ماند اما امروزه در کشورهای توسعه یافته ، به آن توجه شده و قوانینی در مورد آن نیز صادر شده است .البته هنوز در بعضی فرهنگها ، کتک زدن زن جزء حق مرد است و آنرا یک مسئله شخصی می داند که مسئولین قضایی و بهداشتی حق مداخله ندارند . زمانی که سوء رفتار زوجها برای اولین بار در خانواده اتفاق می افتد ، امکان عود رفتار نیز وجود دارد.

تمایل زوجها به انجام سوء رفتار یکسان می باشد ، اما مردان بیشتر و بصورت خطرناکتری عامل سوء رفتار هستند. در پی سوء رفتار جسمی و احساسای برای زنان وجود دارد. سوء رفتار عاطفی بصورت رفتار و نگرش بحرانی ، خود را نشان می دهد و زمانی اتفاق می افتد که تطابق بالقوه فرد با دیگران دچار اشکال می شود.

زنان آسیب دیده دارای علایم شکستگی ، کوفتگی ، کبودی و... در بدن خود هستند که بیشتر در نقاط پوشیده بدن می باشد.

سوء رفتار نسبت به زنان به صورت ضربه و صدمه جسمی و تجاوز به همسر می باشد . منظور از تجاوز به همسر ، تحمیل رفتارهای جنسی ، رفتار خشن حین ارتباط جنسی ، فشار برای هم جنس بازی و... می باشد .

علل سوء رفتار زوج ها

1- تاریخچه سوء رفتار : سوء رفتار دوران کودکی ، سوء رفتار والدین نسبت به یکدیگر

2- خصوصیات شخصی صدمه زننده : ضعف در کنترل حرکات ، عدم حمل ناکافی ، نیاز به تحکم کردن ، حالت تملک داشتن ، مقصر دانستن محیط خارج ، وابستگی عاطفی به همسر ، حسادت زیاد ، عدم اعتماد ، انتظارات غیر واقعی .

3- خصوصیات شخصی فرد قربانی : اعتماد به نفس و تصور از خود در سطح پایین ، به سختی کلیشه نمودن نقشهای جنسی ، در نظر گرفتن کلیه مسئولیت ها برای ازدواج ، ازدواج سن پایین ، سریع فرزند دار شدن و حاملگی.

4- خصوصیات خانواده : خانواده سخت گیر با مرزهای بسته ، ایزوله بودن عاطفی و اجتماعی و آزادی بیش از حد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل ساختمان مسکونی سیپان تهران پاورپوینت طرح ریزی واحدهای صنعتی در کارخانه ساخت آبسردکن پاورپوینت آموزش و پرورش در جامعه شناسی ماکس وبر پاورپوینت تعاریف برخی اصطلاحات ساختمان بررسی اثر نقدشوندگی بر عملکرد شرکت ها در بورس اوراق بهادار تهران