👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی

پاورپوینت جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی شامل 58 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

58

حجم

358/518 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی

پاورپوینت جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی شامل 58 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نظریات شومپیتر مقام بلندی در تاریخ عقاید اقتصادی دارا می باشد. جوزف شومپیتر از همان زمان که اثر مهم خود را تحت عنوان نظریه ی نوسانات تجاری آغاز کرد، تصوری از تکامل تاریخی نظام سرمایه داری در ذهن خود می پروراند. مهمترین اثر اقتصادی دوران جوانی او نظریه ی توسعه اقتصادی است که در پاییز سال 1911 میلادی به زبان آلمانی به چاپ رسید و سپس در سال 1934 میلادی به زبان انگلیسی برگردانده شد، شومپیتر مقالات زیادی نوشته که پس از سال 1920 میلادی به چاپ رسید و انتشار یافته است. آثار دیگر شومپیتر به ترتیب نوسانات تجاری، سرمایه داری، سوسیالیسم و دموکراسی و تاریخ تحلیل اقتصادی است که به ترتیب در سالهای 1939، 1942، 1954 میلادی منتشر شده است.

در این مبحث، ما مبانی اصلی نظریه ی توسعه ی اقتصادی  را در ارتباط با نظریه ی تغییرات نهادی سرمایه داری که شومپیتر در قسمت دوم کتاب سرمایه داری، سوسیالیسم و دموکراسی  بحث می کند، مورد بررسی قرار می دهیم. این تحلیل، به طور کلی با جهات اقتصادی جامعه سرمایه داری ارتباط دارد و هدف شومپیتر تهیه ی الگویی برای تحلیل فرایند تکامل نظام سرمایه داری است.

سیستم نظری شومپیتر همانند یک ماشین تحلیلی است و به حدی بزرگ و کامل است که می توان هر یک از اجزای نظام سرمایه داری را روی قسمتی از این ماشین گذاشت و مورد بررسی قرار داد. اما نکته قابل توجه این است که اگر یک کارشناس اقتصادی قسمتهای مختلف این سیستم را مطالعه کند، بی گمان با نقایصی در نظریات شومپیتر برخورد خواهد کرد. در پایان این مبحث، این نقایص را مطرح خواهیم نمود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ویژگیهای نظام سرمایه داری از نظر شومپیتر

نظریه ی توسعه ی اقتصادی

پیشگویی شومپیتر برای آینده ی نظام سرمایه داری

ارزشیابی عقاید شومپیتر

پایان

عنوان : جایگاه شومپیتر در تاریخ عقاید اقتصادی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 360 کیلوبایت

تعداد صفحات : 58

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

گزارش آزمایش آشنايي با دستگاه جعبه دنده معمولي محاسبه شتاب چرخدنده ها و بازده سيستم ترجمه مقاله پژوهشی راجع به رابطه بین ارتباطات کلامی و غیر کلامی : یکپارچگی در حال ظهور پاورپوینت حرکت در معماری پاورپوینت بررسی دبی سنج پره دوار حقوق تجارت و حقوق ایران