👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نظريه جامعه توده وار

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نظريه جامعه توده وار

پاورپوینت نظريه جامعه توده وار شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

42

حجم

401/594 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت نظريه جامعه توده وار

پاورپوینت نظريه جامعه توده وار شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، اقتصاد و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مطالعه انقلاب‏هاى سياسى و اجتماعى از مهم‏ترين حوزه‏هاى پژوهشى در علوم اجتماعى است. وقوع انقلاب‏ها در جوامع، زمينه مناسبى براى تحقيقات علمى، طرح، آزمون و اصلاح نظريه‏هاى انقلاب به وجود آورد. تا چند دهه پيش، توجه نظريه‏پردازان انقلاب به مطالعه انقلاب‏هاى كبير معطوف بود، اما ظهور انقلاب اسلامى در ايران و در پى آن، وقوع ناآرامى‏ها، شورش‏ها و در نهايت، انقلاب‏ها در كشورهاى گوناگون، بويژه جهان سوم، زمينه ارزيابى مجدد نظريه‏هاى موجود در باب انقلاب را فراهم آورد. بى‏ترديد، خيزش گسترده مردمى در سال‏هاى‏1356-1357 ، كه منجر به شكل‏گيرى انقلاب اسلامى و تشكيل جمهورى اسلامى در ايران شد، نظريه‏هاى موجود در باب انقلاب را در هاله‏اى از ابهام فرو برد. اين نوشتار، مرورى اجمالى بر رهيافت‏ها و نظريه‏هاى گوناگون در باب انقلاب دارد.

به اجمال، عمده‏ترين نظريه‏هاى انقلاب را مى‏توان به نظريه‏هاى جامعه‏شناختى و روان‏شناختى تقسيم نمود.

پيش ‏فرض اساسى همه نظريات موجود در باب انقلاب اين است كه آيا اصل در جوامع بشرى ثبات است و تغيير، تحول و تضاد امرى عارضى است‏يا بعكس، تضاد اصل است و ثبات امرى عارضى؟ ماركس از جمله كسانى است كه محرك جوامع بشرى را تضاد مى‏داند و در نتيجه، از نظر او، ثبات امرى است كه بر جوامع بشرى عارض مى‏شود. عموما ديگر نظريه - پردازان، ثبات را در جوامع بشرى اصل مى‏دانند و تضاد را خلاف آن.

از جمله نظريات مطرح شده در زمينه انقلاب نظريه «جامعه توده‏وار» است كه در اين مبحث به شرح و تفصيل آن مى‏پردازيم:

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

نظريه جامعه توده‏وار

پيشينه نظريه جامعه توده‏وار

ويژگى‏هاى نظريه جامعه توده‏وار

شرط لازم براى بروز جنبش توده‏اى

ارزيابى نظريه جامعه توده‏وار

پایان

عنوان : نظريه جامعه توده وار

فرمت : پاورپوینت

حجم : 404 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فمنیست چیست پاورپوینت ماری جوانا چیست پاورپوینت سرمایه گذاری فرشته چیست پاورپوینت عوامل اصلی و زمینه ساز مشروطه پاورپوینت طرح مرمت و احیاء خانه صلح جو ( تبریز )